فقه دولت: دولت سازی و دولت داری

اخبار و مطالب مربوط به فقه دولت سازی اسلامی

فقه دولت: دولت سازی و دولت داری

اخبار و مطالب مربوط به فقه دولت سازی اسلامی

فقه دولت: دولت سازی و دولت داری
صفحه ای صرفا برای گردآوری مطالب مربوط به فقه دولت سازی اسلامی بدون تایید و یا رد محتوای مطالب.
این صفحه از سلسله صفحات اینترنتی وابسته به "موسسه معارف و اندیشه تمدنی اسلام" می باشد.
/اندیشه تمدنی اسلام/
اولین کرسی آزاداندیشی فقه دولت‌سازی اسلامی در مؤسسه فتوح اندیشه با موضوع "موارد و ضوابط جواز قانون‌گذاری مغایر با احکام شرعی در دولت اسلامی" برگزار می‌گردد.

روابط عمومی موسسه مطالعات و تحقیقات اسلامی فتوح اندیشه به نقل از معاون پژوهش موسسه، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر محمدرضا پیری، از برگزاری سلسله کرسی‌های آزاد‌اندیشی و نظریه‌پردازی با کلان موضوع “فقه دولت‌سازی اسلامی” خبر داد.
حجت‌الاسلام پیری درباره اهداف موسسه فتوح اندیشه از برگزاری این کرسی‌ها گفت: کرسی‌های آزاد‌اندیشی و نظریه‌پردازی که در زمره مطالبات جدی رهبری معظم انقلاب از حوزه بود، در موسسه فتوح اندیشه، که کلان پروژه فقه دولت‌سازی را در دستور کار دارد، با موضوعات مرتبط با فقه دولت‌سازی با هدف تشریک مساعی، هم اندیشی و تولید ادبیات پایه و محتوای علمی در این زمینه برگزار خواهد شد.
پیری در ادامه افزود: اولین کرسی با موضوع “موارد و ضوابط جواز قانونگذاری مغایر با احکام شرعی در دولت اسلامی” با ارائه حجت‌الاسلام و المسلمین حسنعلی علی‌اکبریان، مدرس خارج فقه حوزه و عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی در تاریخ ۱۳ دی‌ماه ۱۳۹۶ ساعت ۱۸ تا ۲۰ در محل پردیس حکمت موسسه مطالعات و تحقیقات اسلامی فتوح اندیشه واقع در پردیسان، البرز ۱ پلاک ۶ برگزار خواهد شد. ناقدان این کرسی حجت‌الاسلام رهدار (عضو هیئت علمی دانشگاه باقرالعلوم) و حجت‌الاسلام نعیمیان (عضو هیئت علمی پژوهشگاه تقریب مذاهب) خواهند بود. داور و ناقد نهایی نیز حجت‌الاسلام مصطفی جعفرپیشه فرد (مدرس خارج فقه حوزه و عضو هیئت علمی جامعه المصطفی) می‌باشد.

۹۶/۱۰/۱۶
اندیشه تمدنی

ارسال نظر

نظر دادن تنها برای اعضای بیان ممکن است.
اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید لطفا ابتدا وارد شوید، در غیر این صورت می توانید ثبت نام کنید.